Nicole Freid verlaat HAK International met een brede lach en traantjes

Keep up the good work! Met deze buitenlandse woorden nam CEO Nicole Freid uit Breda afscheid van HAK. Niet het grootste bedrijf van Altena, maar qua naamsbekendheid zeker wel. Niet meer het boertje van buten, maar Giessen goes international.
Ik ga terug naar 1952 toen de familie Hak in Giessen woonde en bekomen van de oorlog de hand aan de ploeg sloeg. Vader, moeder met zeven zonen en vijf dochters. Er moest brood op de plank komen. Ze besloten een kruidenierswinkel te beginnen. Van het een kwam het ander, met vallen en opstaan, gedreven door de bijbel en een harmonium plus gezang. De boerenpolder/eiland Altena bleek vruchtbare grond voor groei en bloei. Deels door de Sint Elisabethsvloed 1421, deels door overstromingen van de grote rivieren.
De familie Hak werd de motor van ondernemend Altena. Te beginnen met paard en wagen. Half Giessen schilde appels… Het was zweten met het eerste conservenlijntje. Doorzetten! 100 miljoen potten rond 1980. De eerste Turkse arbeidsmigranten. Wat zegt u? Internationaal smullen van HAK. Nicole Freid nam afscheid in, toepasselijk, Het Brabantse Land. Met een mix van Brabants en Engels.
Alles heeft zijn tijd onder de zon. Veel meelevende jongeren binnen. Andere koers van HAK. Richting bio. Telers in Altena, Zeeland en de Flevopolder. Nieuwe happen, ik bedoel FOOD, en verpakking. Het valt me op dat de werkloosheid in Altena doorgaans 1 procent lager is dan landelijk gezien. In het zweet des aanschijns zult ge uw brood verdienen… Dat speelt elke dag in onze ONDOORGRONDELIJKE hersenpan.
Haktivist Nicole Freid nam afscheid met een award. Merk van het jaar 2026, gekozen door consumenten en supermarktbazen. Onderzoek EFMI Business School.
Nicole liet een paar traantjes en kreeg een warm applaus. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.